DOMOV NOVINKY POČASIE E-SHOP SURFBABES

Dušičky v Chorvátsku

» Návrat

Uverejnenil: 14.11.2019 14:50
Autor: Oliver Pestún, nick: Olivet 
Počet zobrazení: 714

Umag, Chorvátsko 3.-5. 11. 2019 Dušičkové sychravé počasie vymieňame za slnečné, teplé s vôňou mora. Predpovede sa rôznia, ale všetci zhodne hovoria o JZ prúdení a tak ideme kúsok nad Umag. A ako to už býva, realita je úplne iná. Víta nás juhovýchodné prúdenie, s tým že silu vetra ťažko odhadnúť, pretože sme v závetrí. A tak ideme opáčiť na more.

Ja slalom 111/6,4 a po prvej dĺžke sa poslušne vraciam a mením výbavu na 85/5.5 a tak celý deň. Asi kilometer od brehu sa vlny prichádzajúce z mora opierajú o ríf a v troch setoch za sebou sa dá jazdiť na vlne celý kilometer, pričom nastúpať sa dá na dva krát.

Vlny sú do dvoch metrov a vcelku hravé, tie lámajúce aj jedovaté. Samozrejme sme útes dostatočne prebádali, či sa dá o neho rozbiť, našťastie je tam dostatočná hĺbka, aj keď Maroš hovorí, že ho štrajchol kolenom a ja som ho dočiahol nohami.

Treba však brať do úvahy silu vetra a tá bola okolo 10m/s, neviem si predstaviť čo sa tu musí diať pri 15m/s. Deň druhý poznávačka po Istrii, slniečko a 23 stupňov, boli sme si obzrieť Kamenjak a miesto štartu pre ďalší deň, mal by sa dať jazdiť Palin.

Domáca úloha vstať o šiestej ráno splnená, ale po vetre ani chýru a predpoveď hovorí o Umagu. Rýchly presun z Prematnury do Katora a bolo nám dopriate hodinu a pol jazdiť pri JV prúdení nádherné vlny.

Potom sa smer zmenil na JZ a vietor zoslabol a bolo po jazdení. Teda aspoň pre mňa. Maroš nastrojil 10 kite a vyšiel na more. Po pol hodine vietor úplne vypol kvôli vzdialenej búrke a modrý padák skončil vo vode ďaleko od miesta štartu.

Som však kľudný, za tie roky už viem, že Maroš sa vždy vráti.

Oliver Pestún
Galéria k článku


Počet: 7    

Diskusia


Ak chceš pridať diskusný príspevok, musíš byť prihlásený.
» Prihlásenie


K správe neboli pridané zatiaľ žiadne diskusné príspevky.