PRIHLÁSENIE NOVINKY E-SHOP

Diskusia - WINDSURF - obtiažné vsúvanie sťažňa do komínu plachty

» Návrat na prehľad tém

» Tino   
Tino
18.09.2012 14:13:28
obtiažné vsúvanie sťažňa do komínu plachty

ahojte. mám staršiu plachtu a carbonový sťažeň. po niekoľkých rokoch používania je vsúvanie sťažňa do komína a aj jeho vyťahovanie z komína dosť obtiažne. zrejme sťažeň aj komín sú už používaním drsnejšie. vie mi na to niekto poradiť nejaký trik? (olej, ktrém, mydlo???)


» Pridaj príspevok k téme

Príspevky: 6         Výpis:    
Jégé Jégé   20.10.2012 o 07:17
 
RE: obtiažné vsúvanie sťažňa do komínu plachty

Kiež by sa vrátili časy,ked sa sťažeň nevyťahoval z plachty,len sa vytiahli 3 krátke spiry a plachta sa namotala na hliníkový RDM sťažeň,veď aj stredová plutva sa najnovšie doporučuje len pre skúsených surferov...Najlepšie na Twin alebo Quad plaváky.


igji igji   19.10.2012 o 14:26
 
RE: obtiažné vsúvanie sťažňa do komínu plachty

...ja som mal v komínoch prišitý taký kus monofilmu, po ktorom sa to šmýkalo, jasné, že švi sa predrali a monofilm vyliezol von, tak teraz len potočím sťažňom a on sa tam už dáko naprace.


Tino Tino   17.10.2012 o 07:29
 
RE: obtiažné vsúvanie sťažňa do komínu plachty

Egos, keby som nevedel, ako ľahko to išlo keď bola výbava ešte takmer nová, tak by som aj súhlasil, ale ... chcelo by to resetovať pamať :o))) Možno do novej sezóny zabudnem


Egos Egos   14.10.2012 o 08:44
 
RE: obtiažné vsúvanie sťažňa do komínu plachty

Tino, to chce tréning :-)


Tino Tino   19.09.2012 o 08:25
 
RE: obtiažné vsúvanie sťažňa do komínu plachty

ahoj lego. tento sťažeň tam pôvodne išiel úplne v pohode ''od zadu'' bez erotiky na brehu. ale skúsim to mydlo.


Lego Lego   18.09.2012 o 15:01
 
RE: obtiažné vsúvanie sťažňa do komínu plachty

ano chcelo by to mydlo :) je to tym ze ta plachta vyzaduje maksi stazen, resp. iny typ (constant curve) ci ako, ale trik je to ze budes zasuvat postupne. do polky a potom rucne, cize nie odzadu ale prides k plachte a budes ruckovat kks ina erotika!


 
 

Pridaj diskusný príspevok k téme


Ak chceš pridať diskusný príspevok, musíš byť prihlásený.




» Pridaj diskusný príspevok k téme s prílohou