PRIHLÁSENIE NOVINKY E-SHOP

Diskusia - WINDSURF - Predlžovák sťažňa - správna orientácia kladiek

» Návrat na prehľad tém

» Roman   
Roman
22.07.2013 14:52:48
Predlžovák sťažňa - správna orientácia kladiek

Imperialisti zo zapadu ma opat raz sklamali. Ved citajte dalej:
Kupil som si prvy predlzovak stazna, ktory ma os kladiek orientovanu v smere jazdy dosky - s miernym sklonom zadnej kladky smerom dole. Pozri obrazky. SILNY PREDPOKLAD TEJTO KONSTELACIE je, ze stred kladky na plachte, ktoru chcem napnut, sa bude nachadzat v smere kolmo hore od stredu kladky na predlzovaku. Samozrejme od doby, ked zacinam tahat lano, az po dobu, kedy lano ukotvim v zaseku a koncim s natahovanim plachty. Tak takuto konstelaciu na 99 NIKDY NEMOZETE DOSIAHNUT! Lanka budu vselijako sikmo, len nie krasne kolmo na os predlzovaku. Takze takyto predlzovak NIKDY NEKUPUJTE a kupte poriadny carbon predlzovak, ktory ma klasicky os kladiek orientovanu KOLMO NA SMER JAZDY. A samozrejme idealne je, aby aj KLADKY NA PLACHTE mali svoju os kolmo na smer jazdy. Tym sme dosiahli IDEALNY STAV! Takto usporiadane kladky som videl zatial iba na plachtach GUN.
Ako vdaku za usetrene nervy i peniaze mi mozete odovzdavat vase skromne prispevky pri vode niekde na Kralovej alebo na Peljesaci ked ma stretnete.
PS: Mam na predaj super carbon 45 cm RDM predlzovak iba za 89 E! Roman: 0905256086.

Predlžovák sťažňa - správna orientácia kladiek   Predlžovák sťažňa - správna orientácia kladiek  


» Pridaj príspevok k téme

Príspevky: 3         Výpis:    
S.K. S.K.   08.08.2013 o 06:08
 
RE: Predlžovák sťažňa - správna orientácia kladiek

Ahojte,
ja tiez uz dlhsie pouzivam aj tento typ predlzovakov, podla mna funguju velmi dobre, hlavne pre plachty, kde je pre ne vhodne natocena kladka (v tomto sa vyrobcovia lisia a rozne znacky pouzivaju rozne natocenie kladiek na plachte, bud rovnobezne so spodnym lemom alebo kolmo na spodny lem).
Inak je to typ predlzovaku pouzivany velmi vela jazdcami v naozaj tvrdych (wave) podmienkach.
Mozno som ''kkt'' pre nieco ine, ale pre pouzivanie takehoto predlzovaku si to o sebe a ani o dalsich nemyslim.


dusko123 dusko123   25.07.2013 o 20:39
 
RE: Predlžovák sťažňa - správna orientácia kladiek

ak kkt toto vyrobil a ak kkt si to kupi..??


mario mario   22.07.2013 o 17:04
 
RE: Predlžovák sťažňa - správna orientácia kladiek

cau. mam presne taky predlzovak, pro pin, 2 kladky orientovane kolmo na kladky co su na plachte. zatial som s tym nemal najmensi problem, podla mna to chce zvyk. je jasne ze ked si bol zvyknuty mat kladky rovnobezne (zarovno), tak sa ti to teraz zda nafigu. Lanko sa ti krizuje, ale ako to mas dobre, nemalo by sa ti dotykat ked to napnes.


 
 

Pridaj diskusný príspevok k téme


Ak chceš pridať diskusný príspevok, musíš byť prihlásený.




» Pridaj diskusný príspevok k téme s prílohou