PRIHLÁSENIE NOVINKY E-SHOP

Diskusia - WINDSURF - deviator - ochrana nosu dosky

» Návrat na prehľad tém

» mario   
mario
18.04.2014 12:06:39
deviator - ochrana nosu dosky

caute, vacsiu dosku mam RRD a teraz ked sa ucim, sa mi dost casto stava, ze narazim nos. uz je to dost otravne stale nosit rosimu, ci patlat doma. co si myslite o tomto?

www.thedeviator.com/


» Pridaj príspevok k téme

Príspevky: 10         Výpis:    
Kaper00 Kaper00   09.05.2014 o 17:45
 
RE: deviator - ochrana nosu dosky

Riešil som podobný problém, už mám aj hríb aj t-ochranu na sťažni hádam to vydrží :)


mario mario   05.05.2014 o 10:58
 
RE: deviator - ochrana nosu dosky

jasne, no toto ale este nemam uplne zvladnute. rahno sa snazim pri pade drzat, ale naposledy som mal taky pad, ze som rahno sice drzal, ale vobec to nepomohlo, bol som silno preplachteny a letel som jak sparatko :-) bol to len taky slaby tuk, vlastne som bol prekvapeny, ked som videl, ze na doske mam prasklinu.


i-Riki i-Riki   03.05.2014 o 11:02
 
RE: deviator - ochrana nosu dosky

staci sa pevne drzat rahna a pri pade sa pozriet dozadu, spici sa potom nic nestane


sade sade   23.04.2014 o 22:24
 
RE: deviator - ochrana nosu dosky

Ten kardan nasuneš pred klb do dražky a funguje to ako ten deviator ale nevypada tak ozrutne,a ešte sa da za to drzat plavak ked ho prenašam bez plachty. Je to len maly gumenny hribik Zabere to tak 5cm z dražky a klb nebudeš mať uplne v predu.
V corneri to pozeraj v chraničoch , ja mam aj chranič stažna (Boom/Mast Protector)
Myslim že ked kupiš obidve bude to stať ako jedna oprava...


mario mario   23.04.2014 o 12:07
 
RE: deviator - ochrana nosu dosky

Cau Stano. Ako vravis, nos trafi stazen tesne pod rahnom, cca 10cm+- Na plachtach to mam vzdy pekne oznacene farbou dosky :-) Rosi mi tam uz daval aj karbon, asi ked mu to najblizsie zanesiem, poprosim ho nech ten frnak este spevni. Asi vyskusam ten deviator, ten system sa mi celkom paci. Naposledy by k tomu nedoslo, keby som nezobral prilis velku plachtu, myslel som, ze vietor bude postupne zdochynat k poobediu ako vzdy.


mario mario   23.04.2014 o 12:01
 
RE: deviator - ochrana nosu dosky

sade, ten kardan sa pouziva ako? nejak to neviem na nete najst.


S.K. S.K.   22.04.2014 o 11:21
 
RE: deviator - ochrana nosu dosky

Mario,
čím zvykneš tú špicu tresknúť? Predpokladám, že sťažňom. Dnes sú dosky kratšie, preto ešte nedávno používané chrániče na rahno sú neúčinné. Ale podľa mňa dobrým riešením je tzv. T chránič, alebo len samostatný chránič na sťažeň, umiestnený tesne POD RAHNOM, do tej nárazovej zóny. Som skôr zástancom techniky jazdy, kedy sťažeň pod rahnom nemáš moc dôvod chytať, takže to neprekáža.
Ešte prípadne doporučujem natiahnuť na špicu dosky 1-2 tenučké vrstvy carbónu a kevlaru. Toto robievam aj ja na mojich doskách.
S tým deviátorom nemám žiadnu skúsenosť, pôsobí na mna ale príliš robustne, ako niečo, čo na doske nemá moc čo hľadať..
S.


sade sade   19.04.2014 o 21:59
 
RE: deviator - ochrana nosu dosky

http://www.cornerboardshop.sk/products/Gumen C3 BD-kardan.html


sade sade   19.04.2014 o 21:55
 
RE: deviator - ochrana nosu dosky

Pozri toto ...http://www.cornerboardshop.sk/products/Gumen C3 BD-kardan.html
Ja to mam uz rok a funguje to ,spic mam cely...


robiak robiak   18.04.2014 o 14:08
 
RE: deviator - ochrana nosu dosky

dobry patent,super,jednoduche ucinne


 
 

Pridaj diskusný príspevok k téme


Ak chceš pridať diskusný príspevok, musíš byť prihlásený.




» Pridaj diskusný príspevok k téme s prílohou