PRIHLÁSENIE NOVINKY E-SHOP

Diskusia - KITESURF - Kitesurfing

» Návrat na prehľad tém

» Alexx   
Alexx
20.11.2005 11:41:18
Kitesurfing

Zdravim surfrov!

Litam na motoparaglajdingu. Minuly tyžden som bol litať tri dni na Domaše a pozoroval windserferov. Daak ma to chytilo. Vecer , ked stichne, mozem ist do luftu, a cez den ked fuči však možem ne stracať čas a takoj do vody. Adrenalin na ceste sa nie vaľava, ho treba vziať pri pomoci prirody!

Otazka znie: mne by bolo bližšie kitesurfing. Kto na vychode SK može naučiť?

Ake to ma minusy pred windserfom?    

 


» Pridaj príspevok k téme

Príspevky: 29     Stránky: / 3     Výpis:    
igji igji   15.03.2012 o 12:48
 
RE: Kitesurfing

hej, hej


pucik pucik   09.03.2012 o 00:52
 
RE: Kitesurfing

Na východe sa jazdi Geca, na zimu je tam asi 15 chalanov co ta vedia zaucit. Igji ako na vychode? kralova rozmrzla?


igji igji   01.03.2012 o 14:06
 
RE: Kitesurfing

Alex, zavolaj Púčikovi alebo Katke, určite sa dohodnete, od BA sme všetci východ


Alexx Alexx   29.02.2012 o 12:52
 
RE: Kitesurfing

Plusy-minusy som približne pochopil , zostava vyrešit odpoved na otazku: Kto na vychode SK može naučiť?


tomas_fashion tomas_fashion   17.11.2011 o 04:51
 
RE: Kitesurfing

mňa kite totálne fascinuje!


[url=http://www.myprivateboutique.sk/]outlet[/url]


kcbabe79 kcbabe79   15.09.2011 o 23:26
 
RE: Kitesurfing

Ahojte,
neda mi neprispiet do tejto diskusie. V prvom rade prosim vas neverte vsetkemu co na youtube najdete (chlapik vytiahnuty z vody okoloprelietajucim lietadlom a podobne bludy, takych tam najdete na miliony). Treba sa skor pozerat na videa typu PKRA, svetovy jazdci, najst si seriozne kite fora a podobne.
Som baba, ktora jazdi s kitom druhu sezonu a viem ze vela veci, ktore sa tu pisu su naozaj blbosti.
Najlepsie je si to vyskusat osobne, staci prist na Dunaj - Cantina v Kalinkove (vietor S, SZ), Hamuliakova (vietor J, JV), Samorina (J, JV), Kralovu - Strkovec pri Nitre (S, SZ) a pokecat s ludmi, ktori sa tam nachadzaju. Pri roznom vetre jazdime rozne miesta, preto napriklad v Podersdorfe prilis na juzaku nepojazdite, casto staci maly rozdiel vo vzdialenosti ako napriklad Dunaj a Neusik, kolkokrat sa stalo ze tu sme jazdili a v Rakusku si ani neskrtli a detto plati aj pre Dunaj a Kralovu. Jednoducho aj tu plati, ze treba sledovat predpoved.
Co sa tyka vetra tak pod 5m/s fakt nepojazdite a hlavne v muzskej vahovej kategorii urcite nie. Ja mam 48kg, vacsi kite 10m2 a pri slabom vetre som prva, ktora dokaze pojazdit zatial co ostatni stoja na brehu a pozeraju sa. Pri slabsom vetre ako 6m/s to je iba zbytocne trapenie a v tom pripade je fakt prijemnejsie postat chvilu na brehu a pokecat si medzi sebou, prebrat triky a potom to na vode skusat ked dobre fuka. Pri 5m/s mozem zobrat akurat tak 14-16m2 kite a ist sa previest tam a spat, pripadne skusat nejake downloopy, ktore sa v silnom vetre teda neradno ucit. Takze ked ja s mojimi 48kg jazdim 16tku tak pre 70-80kg chlapa je to iba o noreni sa vo vode po krk.
Co sa tyka skakania, nie je to vobec o narazovom vetre. Cely manever na ''odlepenie sa'' od vody sa robi kitom. Jazdis v smere vetra a to co ta dostane do vzduchu je premiestnenie kitu do protivky. To je to co ta zdvihne do vzduchu, nie naraz vetra. Pokial ta dostane do vzduchu naraz vetra, tak je to o tom, ze nevies dobre ''skrotit'' svoj kite. Ide len o odvahu, kto v akom vetre vlezie do vody a co da.
Co sa tyka kitovej vybavy, vzhladom na nase podmienky je naozaj fajn mat 2 kity, 1 doska staci. Po roku kitovania som vsak zistila ze najidealnejsie pre nadsenca ako som ja je mat 3 kity: 1 v megavelkosti (pre mna tak 14tka), aby som pojazdila aj tych 6m/s, 1 strednej velkosti (moj 10tka) a 1 v malej velkosti (moj 7ka). Pokial by som chcela jazdit este aj v uplnych veternych supach, tak by sa zisla aj 5tka.
Tak zatial asi tolko


pucik pucik   11.09.2011 o 23:33
 
RE: Kitesurfing

1. vyrazne pod 5ms fakt do tejto stavky nechod. Na zaciatku som pisal ze tieto kity stoja 50 000 skk a viac. Nie su to normalne kity, nie su to normalne vahy co to jazdia a ani normalne dosky. Vsetkych WS varujem pred predstavou ze budu jazdit povedzme od 4m/s. Ja setrim vase peniaze, stretavam sa s tym denne. Teply termicky vietor este treba pripocitat meter. Sklamanie je zbytocne velke.
Ak niekto ma predstavu 6m a viac poviem mu vitaj a kituj.
Ak sa podari/nepodari tak na Slalome na Kralovej to vsetci uvidime. Ako na schval bude fukat 5-6m a kite zavod ani nezacne. Rovnako to bolo na poslednych v kantine kde sme dokoncili 3ja.

2. Chces jazdit vyrazne pod 5m a zda sa ti cudne ze zdvihnes vyrazne pod 5m kite z vody?

3. startujem z kempu normalne pri plazi, nie je to rozhodne pre kazdeho. WS je mensi ale o to tu neslo porovnavat WS voci kitu, islo tu o to vysvetlit ze na to netreba velku plaz.

4. stupavy prud pre teba svahovy stupavy prud je normalna vec v snowkitingu. Tu sme na vode a mozes si ho hladat kludne cely zivot a ak ta raz nasaje niaka burka mas jackpot. Zas pisem netreba sa toho bat, netreba to vobec riesit. Je to podobne zrazke s lietadlom.


mafo mafo   09.09.2011 o 12:41
 
RE: Kitesurfing

Ono je to dobre a spravne na co sa clovek da s tych dvoch comu inklinuje.Tiez by mohly byt rozne nazory lyze ci snowboarding pro a za.Lenze ako nevyhodu mozno moj subjektivny nazor pre kite je ze zem misto sa neda natiahnut.Teda coraz viac ludy na kite bude mat problem mozno niekolko nasobne veci pocet ako je teraz nebude mat proste kde s kite ist kvoly miestu.Inac by na Dunaj nechodily AT kitery ako aj inde.Co vo ws neny problem,mozno niekde pre obydva sporty iba v parkovany a mnostve aut.Takze keby som bral napr.pocet 100ks kite a 100ks ws tak jedny by musely cakat nez budu navode alebo kto skorej pryde k vode a chyti miesto pre kite.Nepocitam mozne porasti a vysadba stromov na pozemkoch pri vode.


Pablo Pablo   08.09.2011 o 19:53
 
RE: Kitesurfing

Ale inak nic proti kitu. Je to tiez pekny sport. ''Motor'' mame vsetci rovnaky.


Pablo Pablo   08.09.2011 o 19:47
 
RE: Kitesurfing

Povedzme, Pucik, ze teraz su tvoje komenty o trochu jasnejsie a vyzeraju ako normalna diskusia. Neviem, ci mas ale vo vsetkom pravdu.
1. Staci googlit ''kitesurfing minimum wind'' a najdes si tam kopec stranok s touto problematikou. Rozne zdroje uvadzaju 4-8 knots, co je vyrazne pod 5ms (napr. http://www.kitesurfingschool.org/lightair.htm) + fakt to obcas zazivam v podo na vlastne oci. Do tej stavky kludne pojdem, len neviem ako definujes ''normalny'' kite.
2. Moznoze niektore kajty zdvihnes aj pri 2m - nevyznam sa v konstrukcii kajtov. Viem to len od kiterov, ale nebudem sa s tebou hadat... snad mas pravdu.
3. Podla mna to nebolo o tom, ci luka alebo parkovisko alebo plaz. Presne Peljesac je presne priklad toho o com chalani pisali: Kita odstartujes vo viganji len z tej kosy pred kempom, surfa odhocikadial. Na Gulaske tiez nezakajtujes.
4. Stupavy prud je normalny meteorologicky jav - vyuzivaju ho napriklad vetrone alebo paraglajdisti. Hovorim, na youtube je zopar videi ako taky prud (rozumej, nie poryv vetra) vytiahol kiterov do peknej vysky - nevyzeraju ako fejky. Potrebujes na to asi specialne podmienky, napr. blizkost kopcov, ale je to realita.


Pridaj diskusný príspevok k téme


Ak chceš pridať diskusný príspevok, musíš byť prihlásený.




» Pridaj diskusný príspevok k téme s prílohou