PRIHLÁSENIE NOVINKY E-SHOP

Diskusia - KITESURF - Kitesurfing

» Návrat na prehľad tém

» Alexx   
Alexx
20.11.2005 11:41:18
Kitesurfing

Zdravim surfrov!

Litam na motoparaglajdingu. Minuly tyžden som bol litať tri dni na Domaše a pozoroval windserferov. Daak ma to chytilo. Vecer , ked stichne, mozem ist do luftu, a cez den ked fuči však možem ne stracať čas a takoj do vody. Adrenalin na ceste sa nie vaľava, ho treba vziať pri pomoci prirody!

Otazka znie: mne by bolo bližšie kitesurfing. Kto na vychode SK može naučiť?

Ake to ma minusy pred windserfom?    

 


» Pridaj príspevok k téme

Príspevky: 29     Stránky: / 3     Výpis:    
pucik pucik   07.09.2011 o 16:10
 
RE: Kitesurfing

To Padblo: polodementi? pisal som nieco take? nie pisal si to ty.

1. ak si za to ze v 5m budu ludia jazdit s normalnym kitom oki dohodnime sa pokial nie fakturu za kite preplatis. jazdim tak dlho ze si mozem dovolit povedat vec za ktorou si stojim, precitaj si moj prispevok poriadne a uvidis tam nieco co si asi preskocil.

2. co je hranicny vietor ak v 5m jazdis? ak definujes nieco ako hranicu je jasne ze pod nou sa ti to nepodari. znamena to ale presne to co som pisal v 5m uz nie si na vode a v 5m to zdvyhnes a hravo. V 5m neidu ani baby na vodu pretoze bud to nie je jazdenie ale norenie alebo to aj tak pojde dole a budes plavat. o cene kolko ta stoji take jazdnie som pisal predtym. kite z vody zdvihnes aj pri 2m len je viac konstrukcii kitov.

3. jasne ze treba ked maju snury 20m ale pisalo sa tu o luke a na to som reagoval.
AKzdy chodi na peljesac a povedz mi ze v kempe je niaka luka kde startujeme? amen

4. ked budes jazdit 1000 rokov a najdes stupavy prud budes rad. strasit s tym ludi je nezmysel. to presne formuje tie predstavy o kitingu. z vody sa ledva odlepis toho sa mas bat ked sa budes ucit skakat a nie to ze ta vytiahne do xy metrov.


mafo mafo   04.09.2011 o 19:45
 
RE: Kitesurfing

Nerobyl som kite len kratko ale pre rozvoj sily,kondicnosti,rovnovahy a nesterootipu je Windsurfing naj sport hlavne co sa tika moznosti,priestoru,a okamziteho zaciatku zaciatocnika hned na surfe vs kite co sa tika jazda na vode hned na prvy krat ucenie.Zalezi koho co chytne.Obydva sporti maju spolocne voda a vietor.Zalezi jak to ludia prezentuju dany sport s mojej strany moj nazor kto hlada telocvik,kondicku,mozno prinutenie zhodenie par kil dole a rozvoj sily tak windsurfing.Taktiez rychlost,adrenalin,ucenie,a rodine pouzitie vseobecne ws.


SteveRossi SteveRossi   29.08.2011 o 18:38
 
RE: Kitesurfing

Windsurfing versus Kitesurfing???
.................................................
windsurfujem od mojich 14-tich a s mensimi prestavkami je to uz viac ako 20 rokov.
Bol to moj ''''no.1 sport'''', kym som nezacal kitovat. 5 rokov kitesurfujem a zbavujem sa windsurfovej vybavy...
.
Ku kitesurfingu nepotrebujes ani kombika, ani stresny nosic, ani garaz na uskladnenie min. 2 dosiek (po 500 az 1000e) a 2 az 3 plachiet (500 az 1000 e)...
Staci ti male auto, moped alebo aj bicykel, ak byvas blizko vody. Kite uschovas do pivnice v panelaku, do skrine, alebo aj pod postel. Je to 1 batoh a 1 doska o rozmere do 140cm.
.
Jazdi sa od 6m/s a staci na to 1 kite. Ja mam 76kg a mam 11m2 kite.
Super kite, par krat jazdeny dostanes do 600e + super doska sa da kupit do 300e
A to je vsetko, co k tomu potrebujes. Nad 10m/s by sa zisiel este 1 mensi kite, ale k tomu uz netreba ani dalsi bar, cize sa da kupit lacno.
.
U nas je vietor dost poryvovy a kym windsurfisti v dierach vo vetre stoja na doske a trapia sa, kitesurfista zamava kitom, a klze dalej. Da sa robit velmi vela trikov na kite a preto je to ovela zaujimavejsi sport. Jazdit sa da aj v zime na snehu so snowboardom, s tym istym jednym kitom...
Na windsurfingu som mal najradsej skoky a aj preto je pre mna kitesurf ovela zaujimavejsi. Da sa skakat aj na hladkej vode, bez najmensej vlnky do 5, 10 m vysky.
Co sa tyka odstartovania kitu na vode - je to ovela jednoduchsie, ako spravit vodny start (ktory mi nerobi najmensie problemy) A kite si viem tak isto sam odstartovat pri brehu, ale ak mi ho niekto poda, je to jednoduchsie.
Co sa tyka bezpecnosti, ak budes len tam a naspet jazdit (ci uz so surfom, alebo kitom)
je to velmi bezpecne. Ak zacnes skakat, (ci uz so surfom, alebo kitom) mozes si natiahnut sval, popripade vyklbit nieco. Cim extremnejsie veci clovek robi, tym to moze byt nebezpecnejsie...
Naucit sa kitesurfovat, sa da aj za tyzden. Naucit sa windsurfovat trva mesiace.
K windsurfu treba najprv vecsiu dosku, potom strednu, a neskor mensiu.
Ku kitovaniu staci 1 kite.
A ked chcete niekam letiet so svojim winsurfom, tak vam zelam ''''good luck''''
Tak z mojej strany tolkoto pre porovnanie.
U mna jednooznacne vyhrava kitesurfing.
Pista


Jakup Jakup   29.07.2011 o 19:17
 
RE: Kitesurfing

Riki i ja to planujem na dochodok :P...


i-Riki i-Riki   29.07.2011 o 12:25
 
RE: Kitesurfing

nahodou kite je tiez pekny sport, az budem na dochodku urcie si ho vyskusam


Pablo Pablo   27.07.2011 o 11:09
 
RE: Kitesurfing

To Pepe1: Thumb up! Fakt dobra analyza a porovnanie ws a kite. Nieco som sa zase naucil :)


Pablo Pablo   27.07.2011 o 11:07
 
RE: Kitesurfing

Pucik, Pucik, to vies, my sme tu vsetci polodementi, takze ani nam to tu nemusis vysvetlit, ako to vlastne je, ale staci nas iba iba trochu dodrbkat a nechat sprostych. A moznoze je to aj naopak:
1. fakt neviem, kto su ti chlapci (a ze ich neni malo), co sa vzdy v Podersdorfe prehanaju po nojziku, ked ja pri 5 m/s sedim na brehu a cakam kedy fukne. Motokajtisti? Alebo levitujuci jogini?
2. Kajta pri hranicnom vetre z hladiny nezdvihnes - videl som/bavil som sa so skusenymi kajtermi...
3. Na start kajta treba fakt velku plochu, niekolkonasobne vacsiu ako na narigovanie ws vybavenia
4. Stupave prudy su asi tiez vymysel: Na you tube je zopar videi ako termika vytiahla chlapika na kajte do 50 metrovej vysky (a nasledne drbla o zem). Asi fake, ni?


mosesbay mosesbay   26.07.2011 o 17:33
 
RE: Kitesurfing

ahoj, kdo by nekdy mel zajem, podivejte se na www.mosesbayhotel.com, misto v egypte (el tur-100km od Sharmu) super pro windsurfing i kitesurfing..


Lego Lego   06.09.2010 o 12:58
 
RE: Kitesurfing

dovolim si pridat aj ja:
jazdim WS, s kitom nemam ziadnu skusenost, poznam iba princip.
Zakladny rozdiel vidim v tom, ze na WS drzis plachtu ktora ta nesie vo svojich rukach.
to je asi aj to, preco je WS ovela bezpecnejsi. Citis totiz ten vietor priamo vo svojej ruke a mas ho viac pod kontrolou. Zaroven ti to dava ten euforicky pocit, kde nejde ani tak o rychlost ale o to, ze ta to unasa prec. zadna cast dosky roztlaca vodu, zvysok je vo vzduchu. mas kontrolu, pracujes rukami aj nohami.
Co sa tyka sily vetra, nie su obmedzenia, akurat musis mat viac plachiet, cim silnejsi vietor, tym mensiu plachtu si das:)
Aloha!


JanoZV JanoZV   02.09.2010 o 15:24
 
RE: Kitesurfing

Pozor nejazdite pri letiskach :-)
http://www.facebook.com/video/video.php?v=168637014177


Pridaj diskusný príspevok k téme


Ak chceš pridať diskusný príspevok, musíš byť prihlásený.




» Pridaj diskusný príspevok k téme s prílohou