PRIHLÁSENIE NOVINKY E-SHOP

Diskusia - KITESURF - Kitesurfing

» Návrat na prehľad tém

» Alexx   
Alexx
20.11.2005 11:41:18
Kitesurfing

Zdravim surfrov!

Litam na motoparaglajdingu. Minuly tyžden som bol litať tri dni na Domaše a pozoroval windserferov. Daak ma to chytilo. Vecer , ked stichne, mozem ist do luftu, a cez den ked fuči však možem ne stracať čas a takoj do vody. Adrenalin na ceste sa nie vaľava, ho treba vziať pri pomoci prirody!

Otazka znie: mne by bolo bližšie kitesurfing. Kto na vychode SK može naučiť?

Ake to ma minusy pred windserfom?    

 


» Pridaj príspevok k téme

Príspevky: 29     Stránky: / 3     Výpis:    
igji igji   13.05.2010 o 10:12
 
RE: Kitesurfing

...hej, už sme sa dočítali, že ako základný odraz sa využíva tkz. wake hrana...


pucik pucik   02.05.2010 o 16:28
 
RE: Kitesurfing

Jazdime uz zopar rokov a nahodou som sem zabludil a vidim ze predstavy o tom ako to funguje su prapodivne. Medzi 4-6 metrov si nikto na kite nezajazdi, ak tak na kite za 75000 sk ina moznost nie je. ALe uplne ste ma dostali tym ze na startovanie treba veliku luku to je hovadina jak mraky, stupave prudy hovadina jak mraky, kyvadlom 10m detto, ze sa neskace z vlny alebo vlnky uplny nezmysel, atd... Kite z vody zvihnes bez problemov, pane boze kam sme sa to dostali ked uz nic treba sa pozriet na youtube. Poradim Vam co najlepsie nespekulujte na tomto fore pridte sa spytat do Kantiny ako to naozaj funguje, navstivte niake kitove forum, skor ako vymyslite niaku hovadinu ako napr kupit si kite aby som mohol jazdit jed fuka 5m.


igji igji   24.03.2010 o 14:47
 
RE: Kitesurfing

...ja len toľko, že na kite sa skôr lieta ako skáče - ako odraz nevyužívaš vlnu ale poryv vetra, no aj preto tá rozdielna výška - u nás sú vlny malé a nevytvárajú dostatočný uhol so smerom vetra /side shore + swell/. A čo sa týka sily vetra, naozaj málo kiterov jazdí pri 15 m/s, hoci pri 4-6 m/s ich býva dosť...


EddiE EddiE   23.03.2010 o 08:18
 
RE: Kitesurfing

pocuvaj pepe ja som napriklad kiting ani windsurfing neskusal, mam jedine take slabsie skusenosti so surfom a som vasnivy snowboarder.. mame chatu na Ruzinej a kedze som tam takmer cele leto rozmyslal som ze by som si kupil kiteboard, pretoze ked ten sport vidim tak je to pre mna to prave orechove.. minule leto ma ale kolega paraglidista presvedcil ze mi tam bude kite zbytocny a presviecal ma tak dlho az sa mu to podarilo... Teraz ale ked som si precital tento prispevok zacinam to zvazovat zase... Vies mi poradit dake miesta vhodne na kiting? popripade dake dake vhodne typy kitov alebo rozmery vhodne zaroven aj pre snowkiting, zaujalo ma aj to skakanie z panelaku na nasom sidlisku ich mame hodne ... najlepsie nieco pre pokrocileho o amatersky nemam zaujem, pretoze sa ucim rychlo.. som uz takmer rozhodnuty, pretoze ak mi netreba 2 rozdielne kity aj na kiteboarding, aj na snowkiting, tak viem ze ho vyuzijem... Dik..


SAKI SAKI   20.11.2005 o 11:41
 
RE: Kitesurfing

Nazdar.

Zdravim paraglidistov.

Ja som tiez (byvaly) paraglider, toho casu WS-er. Lietal som asi 8 rokov vasnivo a casto ako sa len dalo. Ale kedze okolo Bratislavi je moznosti malo, isiel som aj do hranicnych podmienok. Tak sa stalo, ze som mal dva roky po sebe uraz, posledny vaznejsi a tak som s PG skoncil. Uplne nahodou som sa vsak dostal k WS. Odvtedy vravim, kde konci paragliding, zacina windsurfing - a myslim tym silu vetra. Pre PG (nie motorovy) je ideal 3-7m/s pre WS zacinas od 7m/s, formule s velkymi plachtami okolo 5m/s. Myslim tym radostne jazdenie v sklze, pretoze iba sa vozit po hladine mozes aj pri dvoch metroch. Kite som zatial neskusal, ale jeden mi vravel, ze potrebuje, aby vietor neklesol pod 4m/s. Teraz v zime chcem vyskusat "suchy" kite - je to podstatne mensie ako kity na vodu a vraj tomu staci tiez 4m/s.

Well, lietat po hladine je ovela bezpecnejsie. S**e ma ale, ze si zavisly na vetre a na pocasi, teda si nemozem pojazdit hoci kedy aj ked sa mi chce.


sailo sailo   19.11.2005 o 19:20
 
RE: Kitesurfing

Nazdar ozyvam sa ti kvoli tomu kitu ze ci teda chces pokecat...? Ja jazdim na kite uz druhu sezonu je to fakt super sport... tak ak chces pokecat tak sa staci ozvat...


Pepe1 Pepe1   15.11.2005 o 16:02
 
RE: Kitesurfing

ááááááááááá,

konecne nejaká reakcia...

Je asi jasné , že kite WS sú dosť odlisné sporty. Čo sa týka ich preferovania , je to vec osobná.Podľa môjho skromného názoru spolu majú spoločný iba vietor, vodu, trapéz a neoprén na rahne (nerátam putká na doske)
Okrem toho je jasné, že obidvoje má špecifikú a problematiku.

Na margo reakcie....

- ospravedlnujem sa ,ze som zatajil královskú diciplínu WS - Wave, bolo toho asi viac a uznal som, ze pre záujemcu stacia informácie co som napísal
- k doskám asi len tolko , ze ani detská doska ma poriadne nedrzí a to mám len 72 kg
- kite má vačšie viužitie preto , pretože s ním môžem na slovensku jazdit na vode aj na snehu - skús to so surfom , ale na vode má zasa surf väčšie možnosti a použitie
- podmienky pre kite sú zvlášť perličkou, rataj s tým, že draka máš 25 - 30m pred sebou a ked ho dvíhaš (doslova ho ťaháš proti vetru)niekedy pri silnejšom vetre potiahne on teba, alebo ho musíš podbehnúť a to potrebuješ fakt priestor asi 100x 100m. Raz som to skúsil na menšom a dosť exponovanom mieste 60x 50 a stálo ma to dva týždne členku v dlahe, tiež keď ti kite padá tak môže niekomu ublížiť , alebo niečo zachytiť šnúrami - takže kto čo viete napíšte
- nemyslím si ze surf je viac do silného vetra, to je tiez vec názoru a obluby disciplíny, spýtaj sa to formulistou s plachtou aspon tak 8.0

vznik slova kite - ak je niekto kto vie presný vzik a históriu , prosím nech to napíše ja to mám tiež, len z toho, že jedná pani povedala- ale historka to je dobrá

dúfam , že kto čo vie prispeje a nenechá si to pre seba - dakujem za reakcie , skludom ma pousňcte a rozbite ma budem rád a o trochu múdrejší

čau


Wsurfer Wsurfer   12.11.2005 o 13:57
 
RE: Kitesurfing

Kite je anglicke slovo, neviem o tom zeby malo japonsky povod.

Na windsurfingu pouzivaju zaciatocnici dosky s objemovym presahom 100+ a nie 30. Tiez nie kazda windsurfingova doska ta udrzi nad vodou - waveove plavaky urcite nie.

Windsurfing je prave skor do silnejsieho vetra a kitesurfing do slabsieho, nie naopak

Kitesurfing nemozes robit kdekolvek, je to viac limitovane ako windsurfing prave potrebou velkeho priestoru na brehu bez prekazok. A ked poviem velkeho, myslim velkeho niekolko 100 m na vsetky strany, inak ohrozujes zdravie svoje aj druhych


Pepe1 Pepe1   10.11.2005 o 19:50
 
RE: Kitesurfing


kedže tu nikto dlho nenapísal , tak asi tých kite boarderov je staršne veľa..

no ale na tom nezáleží ,neviem či je to ešte aktuálne , ale možno niekto bude rád , keď si to prečíta.

WINDURFING - je vcelku menej náročný na utopenie sa ako kite, pri surfingu stojíš na doske , ktorá ťa kedykoľvek udrží na vode, riadiš ju plachtou, ktorá je s doskou spojená ohybným kľbom. Väčšinou si začiatočníci vyberajú dosky objemu ( od 130 l viac )= váha surfistu + váha oplachtenia + asi 30l viac... nieje to pravidlo
nové 30 tis. Sk a viac
surfovať sa dá takmer na každej vodnej ploche kde fúka , ale pri novodobých možnostiach treba stále viac a viac plochy, alebo viac a viac vĺn - je to celá veda , ale zábava jednoduchá a krásna

KITESURFING, BOARDING...
- kite - od japonského slova drak - v skutočnosti je to púšťanie šarkanou , alebo drakov ... jediný rozdiel je v tom , že ten dráčik ťa dokáže pekne potiahnuť.
- Draka narozdiel od surfu musíš naštartovať na zemi (aspoň väčšinou) a dostať ho nad hlavu - to asi vieš čo obnáša keďže si paraglidista. Klasický drak má 4 riadiace šnúry cca 25 m dlhe + trimy, veľmi podobné s paraglidingom .Sposob poúužitia je však rozdielny. 2 šnúry sú hlavné , sájajú sa do Y - na tých sa visí a 2 riadiace , sú spojené cca 70cm dlhou tyčkou(rahnom).
- Doska( wake, board...)- doska, je skutočne len doska , z ktorej trčí zo spodu zopár plutvičiek(finiek)má len taký výtlak aby udržala sama seba na vode. sú na nej prichitené dve pútka do ktorých sa zasúvajú nohy. má omoc menšie rozmery ako surfová doska a nedá sa na nej zachrániť.
- trapéz- je to špeciálny opasok s hákom na uchytenie draka , používa sa aj pri WS, existujú rôzne druhy sedacích ako aj obyčajných
- jazda na vode - pri kite musíš byť stále v sklze s doskou, to znamená normálne povedané, že musíš mať rýchlosť aby si po vode klzal a netrčal v nej pokrk - Tu je problem aj s tým, že drak ti nesmie spadnúť do vody , lebo pokial niesu na to podmienky tak už ho nedvihneš a k brehu je to vždy poriadny kus
Zásadne sa využíva nádherného kyvadla pri otočkách ktoré ťa dokáže vyhodiť aj 10 m nad vodu.Je to trochu nebezpečné - stúpavé vetry a tak, ale velká sranda.

kitovať sa dá kdekoľvek kde je vietor a keď hovorím kdekoľvek tak to znamená že úplne všade a za každého ročného obdobia.Potrebuješ jedinetrocha väčšie preistranstvo , alebo vodnú nádrž. Na vodu je ideála hĺbka tak 60 - 150 cm a strašne veľká pláž bez stromov - aspon pre dvihnutie draka (na slovensku takých moc nieje)
V zime zasa potrebuješ sneh a lyže , veľkú plochu a väčšinou aj pilbu s veľkou životnou pistkou ale je to väčší adroš než na vode a nemusíš mať vlek (moj bratranej na kite obehol hore kopcom auto ktoré išlo po ceste, vystrašený šofér potom zastavil, vystúpil a tvril , že šiel 50-tkou...)
na jar a na jeseň sa pekne len tak púšťa ako šarkan, je to zábava ,alebo si zoženeš buginu riaditeľnú nohami. Tiež som videl samovraha na špeciálne upravenom skate.


WINDSURFING VERSUS KITEBOARDING

- na vode je surf jeden z najlepších samozáchranných prostriedkov
- kite keď sa raz dostane do vody tak musíš byť doť šikovný aby si ho zdvihol a si odkázaný len an svoje schopnosti(alebo motorový čln)
- surf využiješ aj pri slabšom vetre a može ti padnúť plachta
- na kite potrebuješ veľké priestranstvo pre štart
- surf je náročný na prevoz a zaberá veľa miesta
- draka zbalíš do batohu a dosku , ktorá váži 2 - 3 kg za malíček do ľavej ruky
- cenovo to výde skoro rovnako, ale najlepšie je mať obidvoje...
- paraglidista sa skôr naučí riadiť draka a viužívať slovenskú meteorológiu
- s drakom skočíš aj panelák
- so surfom neskočíš panelák
- údržba je temer identická, čo sa týka náročnosti
- kita opravuješ a dávaš zašívať lepíš apod...
- preborený surf radšej predáš a kúpiš nový a plachtu roztrhnutú ti už nikto nekúpi
- kte využiješ celý rok
- surf využiješ len 3 - 4 mesiace
- drak ti dokáže spraviť dosť veľký úraz ( pád z veľkej výšky )
- surf je skoro neškodný ( sem tam katapult )


TAKžE SI VYBER AJ PREFERUJEM KITE , ALE FANDÍM AJ WINDSURFINGU A PRAGLIDINGU AK Máš CHUť NIEčO PORIEšIť TAK SA OZVI.

A PRE TýCH OSTATNýCH (HLAVNE KITEROV) : MOHLI BYSTE SA Už KONEčNE POZVIECHAť A NIEčO S TýM POVEDMýM O KITE ROBIť, NIELEN STáLE HOVORIť AKé TO JE SUPER A PRIDAť ZOPáR FOTIEK...

POZDRAVUJEM BABY....


Pridaj diskusný príspevok k téme


Ak chceš pridať diskusný príspevok, musíš byť prihlásený.




» Pridaj diskusný príspevok k téme s prílohou