Pokorený 300km rekord!

» Návrat

Uverejnenil: 5.9.2017 15:27
Autor: Oliver Pestún, nick: Olivet
Počet zobrazení: 934

Kvapky dažďa jemne klopkajú na sklo strešného okna. Päť hodín ráno , nedeľa , vonku ledva 12 stupňov. Predpoveď celý deň severák s prehánkami, jasný odkaz zahrabať sa hlbšie do perín a nevyliezať. Vyliezam, varím čaj, pozerám poslednú predpoveď pre vietor a nakladám plaváky, zbytok som naložil ešte včera. Brieždenie , sivé prevaľujúce sa mračná sa ma snažia poslať naspäť do príjemného tepla, ale silnejúci vietor je protiváha.

Opustená Marošova obytka pri hrádzi, nebudem ho budiť, v Dánsku si ma užil keď som o štvrtej ráno chodíl behávať. Plavák a plachta pripravená a v diaľke vidím Maroša vyliezať z auta, nedá mi, idem ho pozdraviť. Prehodili sme pár slov, on si medzitým odmeral tlak a ja idem do neoprénu. Otázka či idem dnes na tristo kilometrov ma neprekvapila, ale podľa SHMU by sa mala dať jazdiť kombinácia 100/6,4 len dopoludnia, potom plánujem roztopašné skákanie. Celá Kráľová ma objala úplne samého a pocit pre ktorý robím windsurfing sa začal vo mne rozlievať. Po prvej hodine pijem, nerobím si však prestávku čo keby náhodou sa predsa podarilo o čom už dlhší čas snívam.

Radostne sa rozbieham do ďalšej hodiny, po druhej halze ma niečo začalo brzdiť, modrý desať metrový had v podobe hrubého povrazu s kovovou karabinou na konci plávajúci tesne pod hladinou, strkám si ho pod vestu a vyhadzujem na brehu, predstava ,že by ho mohol niekto zachytiť v plnej rýchlosti ma znepokojila. Sto kilometrov za 2:55, zaslúžim si omastený chlieb s rajčinou a čakám či vietor pridá a ja pôjdem skákať. Pridal po ďalších 50 kilometroch a ja sa vzdávam myšlienky prekonať hranicu 300 kilometrov. Kombinácia 5,5 /91 zapínam stopky len pre porovnanie priemernej rýchlosti.

Po ani nie hodine vietor opadol a ja idem von, Andrej sa ma pýta koľko som najazdil a či idem na tristo, nie, nie sú na to podmienky. Zajo tá istá otázka, ale už to nebude jedna doska jedna plachta, vraj nevadí dôležité sú čísla, starší sa majú počúvať , tak si beriem jeho slová k srdcu. Druhá stovka za mnou pred pol piatou. Ak by ešte 3 hodiny vydržal vietor tak je tu šanca. Na 270 kilometri vietor začína vypínať, usmievam sa, robí to naschváľ. Ak bude svetlo a aký taký vietor budem jazdiť. Vo vode sa začínajú objavovať čoraz častejšie rôzne hrubé konáre, jeden pol centimetrový som už schytal, pád v plnej rýchlosti s papierovo ľahkým ale krehkým plavákom by znamenal koniec.

290 km , zapadajúce slnko zafarbilo hladinu na šedo zlatú, nič podobné som nevidel, prišiel ma pozdraviť aj mesiac na chvíľu sa objavil medzi mrakmi, vietor tiež pochopil a pridal. Koordinácia pohybov je už ťažkopádna, presnosť a rýchlosť hlavne pri otočkách nie je ani z ďaleka precízna, čo bude poznať hlavne na palcoch na nohách. Sen splnený, aký bude ten ďalší?


V číslach: 3. 9.2017, začiatok 8:48 koniec 19:45, 303,3 km, prvá stovka za 2:55, priemerná rýchlosť 35km/hod. max . 52,1km/hod., jazdené 6,4 7-point 3 camber, mistral slalom 100l staručký, z toho 15 km odjazdené s 5,5 neilpryde Fusion HD a mistral syncro91l.
Veľké poďakovanie Romanovi Malíkovi za opravu plaváka, Rudlovi a Rikimu za doprovod sú rýchli , Zajovi za povzbudenie a všetkým čo mi držali palce.


Poznámka: táto správa je zaradená do súťaže o tričko WINDSURF.SK, ak chcete aby Oliver vyhral, dávajte lajky nižšie...

Oliver Pestún
Diskusia

Ak chceš pridať diskusný príspevok, musíš byť prihlásený.

Príspevky: 3         Výpis:    
» Roman Virtuálne   Napíš poštu cez 4FUN Mail
Roman
6.9.2017 9:09:51

RE: Pokorený 300km rekord!

Gratulujem Oliver. Z Premantury do Rimini /kde su tie pekne plaze na prechadzanie sa s marockymi spoluobcanmi/ je iba 130 km. Pri dobrom jugu si naobed spat. Maximalne skoncis niekde vo Venezia, 130 km dolu vetrom...na kavicke na namesti...


» Olivet Virtuálne   Napíš poštu cez 4FUN Mail
Olivet
5.9.2017 21:25:13

RE: Pokorený 300km rekord!

Ďakujem Rišo, je to tak ako píšeš a myslím že vzdialenosť medzi Premanturou a Talianskom je 400km.Sem napíš svoj diskusný príspevok...


» Surf Virtuálne   Napíš poštu cez 4FUN Mail
Surf
5.9.2017 16:18:30

RE: Pokorený 300km rekord!

Uprimne gratulujem Oli, je vidiet, ze windsurfing je sportom mnohych tvari a tato Tvoja najoblubenejsia, patri medzi najtazsie... Nakoniec si to dal, urcite v tom Tvojom radostnom opojeni, z prekonania, nedosiahnutelneho, je aj trocha smutku, ci nebodaj nova vyzva ? Budem drzat palce !!!


» Pridaj diskusný príspevok s prílohou

Facebook diskusia