Vodný štart - špecializovaný kurz

» Návrat

Uverejnenil: 12.6.2018 22:23
Autor: Board Academy, nick: S.K.
Počet zobrazení: 885

Vodný štart. Pre mnohých významný míľnik v kariére windsurfistu. Pre všetkých, ktorí ho ešte nevedia a chcú sa ho naučiť, sme pripravili špecializovaný kurz orientovaný práve na štart z vody, teda štart, kedy sa windsurfista na dosku nechá vytiahnuť plachtou. Namiesto toho, aby vyliezol na dosku a namáhavo ťahal plachtu za vyťahovacie lano.

Tento špecializovaný kurz sme zaradili do nášho programu Board Academy v Chorvátsku na Pelješaci.

Vodný štart mnohí vnímajú ako prechod do vyššej ligy windsurfingu. A je tomu určite tak. Namiesto ťahania plachty z vody, mimochodom riadne namáhavého, je nielen elegantné, ale aj pre chrbát veľmi prospešné, nechať sa potiahnuť plachtou a zľahka vystúpiť na dosku priamo z vody.

KEDY: Kurz je plánovaný ako 5-denný, aby sa dal spojiť s aktívnou dovolenkou. Termíny počas celého júla a augusta, vždy pondelok - piatok.

ČO VÁS ČAKÁ: Každý deň tréning, prípravné cvičenia, až po samotný štart. z vody

Pre tých, ktorý už štarovať vedia, ale chcú si vylepšiť techniku tak, aby vedeli odštartovať z vody aj v slabšom vetre či clew first, máme tiež pripravené cvičenia.

KDE: Surfcentrum Board Academy v Chorvátsku, na polostrove Pelješac, v Perne (neďaleko Orebič-u)

PRE KOHO: Motivovaní surfisti, ktorí už majú základnú abecedu za sebou. Ak predsa potrebujete niečo docvičiť, rovnako ste na správnom mieste a môžete sa pridať do štandardného tréningu.

EQUIPMENT: Pokročilý equipment, buď vlastný, alebo po dohode vieme požičať náš. Ideálna plachta pre jazdcov ca 7m2, pre jazdkyne ca 5m2. Doska dostatočne veľká, podľa hmotnosti jazdca 100-150 litrová. Výhodou je vesta. Kto nemá, radi ponúkame z našej širokej ponuky v klubovom obchode v Bratislave.

DOPLNKOVÝ PROGRAM: Halza (power jibe) a prípravné cvičenia na ňu, zdatnejší si môžu vyskúšať hydrofoil. Tiež paddleboarding a ďalšie aktivity, bežné na našich kurzoch.

ČO SO ZVYŠKOM RODINY ALEBO FRAJERKOU: Rovnako počas celého leta organizujeme windsurfové a kitové kurzy pre začiatočníkov, deti, mierne pokročilých... jednoducho pre všetky vekové kategórie od 6 rokov (WS, kite začíname so staršími juniormi). A všetky úrovne pokročilosti resp. pre úplnych začiatočníkov. Váš sprievod je vítaný sa pridať v čase vášho kurzu do primeranej skupiny, prípadne náročnejším vieme ponúknuť aj individuálny tréning.

UBYTKO: Už od 99e na osobu na týždeň, vieme pomôcť zarezervovať.

STRAVA: Po dohode možné stravovať sa spolu s našim tímom (máme fakt šikovného kuchára).

Viac informácií na info@boardacademy.sk

 

 

Board Academy
Facebook diskusia