DOMOV NOVINKY E-SHOP SURFBABES

AquaRea Čierna Voda

» Návrat

Uverejnenil: 27.6.2019 9:50
Autor: Martin Madara, nick: Martin4 
Počet zobrazení: 1022

AquaRea Čierna Voda je areál športu a relaxu (s 22 hektárovým jazerom), nachadzajuci sa medzi obcami Čierna Voda a Veľké Úľany, cca 8 km od Galanty. Je to uzavretý areál s otváracím časom a vrátnicou, parkuje sa vo vnutri, pár metrov od samotnej pláže s bezpreblémovým prístupom. Požičovňa vodných športov je na hlavnej pláži, ponúka kajaky, paddleboardy aj ws pre začiatočníkov.

Udržiavaný trávnik, záchody, sprchy, bufety sú samozrejmosťou, nachádza sa tu aj beach-volley ihrisko a moderné potapačské centrum s početnými atrakciami (lietadlo, autobus, električka) pod hladinou v hlbkach 4 až 15m. Návstevnosť, hlavne cez víkendy je vysoká, tvorí ju mladá a športovo aktívna klientela hlavne z okresov Šaľa, Galanta, Trnava a Nitra. Miesto celkovo dýcha príjemnou, rodinnou atmosferou- kym muž/otec môže trénovať ws, manželka/priateľka a deti môžu kultúrne rekreovať. Vstup do areálu je 5 €/dosp.osoba, za
auto sa neplatí.

Jazero je bývale bagrovisko so štrkovým dnom, voda v ňom je čistá, v lete max 22-23 ºC teplá, bez rias, no je aj vyslovene hlboká, co je zrejme jediná "nevýhoda" miesta. Poloha jazera predurčuje dobre veterné podmienky na ws lekcie hlavne pri S-SZ smeroch vetra a to už od 2 m/s. Športové-sklzové jazdenie na jazere by ohrozovalo kupajucich, je teda zakázané. Požičovňa ponuka 3-4 moderné ws sety na výuku: malé plachty/velké plaváky, okrem toho aj kajaky a paddlebordy. Cena výpožičky ws setu je 12 €/1-2 h.

Tento článok budú čítať windsurferi, ktorí už majú dávno za sebou začiatky s ws, na ktoré zrejme všetci spomínaju s nostalgiou. Ak však máte v rodine či v okolí niekoho, koho chcete priviesť k tomuto krásnemu športu, ste vítaní v AquaRea Čierna Voda počas celého leta.


 

Martin Madara
Galéria k článku


Počet: 6  Diskusia


Ak chceš pridať diskusný príspevok, musíš byť prihlásený.
» Prihlásenie


K správe neboli pridané zatiaľ žiadne diskusné príspevky.