PRIHLÁSENIE NOVINKY E-SHOP

Test freeride 7.0 plachiet 2021

» Návrat

Uverejnenil: 19.8.2021 12:30
Autor: Martin Madara, nick: Martin4 
Zdroj: Windsurf.co.uk
Počet zobrazení: 616

Freeride plachta o veľkosti 7.0 m2 musí mať náročný dizajn. Musí to byť ľahká veterná elektráreň, alebo klzká a účinná zbraň plnokrvníka pre rýchle jazdy? Sú to preteky, ktoré sa majú začať najskorším sklzom, alebo preteky proti tvojim parťákom pri rýchlostnej jazde? Čomu dávaš prednosť? Aký pocit sme mali my pre testovaní bezkambrových freeride plachiet 2021?Do testu sme si zobrali tieto plachty:
  • DUOTONE E_PACE 7.3
  • GA SAILS MATRIX 7.2
  • GOYA NEXUS PRO 6.9
  • GUNSAILS ZOOM 7.2
  • LOFTSAILS OXYGEN 7.0
  • NEIL PRYDE SPEEDSTER 7.2
  • POINT-7 AC-X 7.0
  • RRD COMPACT FIRE 6.8
  • SEVERNE NCX 7.0
Výsledok?

ZHRNUTIE

GOYA NEXUS PRO 6.9
Nexus je plachta s najnižším počtom spír. Ľahko sa riguje, a ukázalo sa, že označenie „freeride“ sa nemusí prejavovať žiadnym poklesom kvality plachty. Práve naopak Goya má v plachte kvalitné materiály, ktoré jej dávajú prémiový vzhľad a trvácnosť. 

GUNSAILS ZOOM 7.2
Gunsails Zoom je pre túto sezónu novinkou a nesie označenie "freeride". Plachta má formát so 6 spirami a Zoom robí všetko, čo sa od neho požaduje. Plachta je dobre vychytaná a užívateľsky príjemná. Splýva v pozadí a necháva jazdca sústrediť sa na svoj vlastný výkon.

GA SAILS MATRIX 7.2
Matrix od GA Sails je veľká, nevkusná veterná elektráreň, ktorej vyváženie vyžaduje neustálu spätnú väzba. Preto je plachta ako silný motor v podmienkach ľahkého vetra.

SEVERNE NCX 7.0
Severne's NCX je na druhom konci stupnice. NCX dodáva pocit malej plachty aj napriek svojej veľkosti. Ide prekvapivo skoro do sklzu, no svoje brucho skutočne zobrazuje iba vtedy, keď je naplnená vetrom. Severne opäť nesklamalo, vyrobilo plachtu s prémiovým vzhľadom s trvácnymi materiálmi, ktoré dlho vydržia. 

LOFTSAILS OXYGEN 7.0
Kyslík z Loftsails ponúka podobný výsledok, ale s úplne odlišným dodávaním energií a štýlom. Zatiaľ čo NCX má dobrý prirodzený rozsah, s nastavením Oxygen sa musíš tochu vyhrať, aby si dosiahol najlepšie využitie v tvrdých podmienkach.

NEIL PRYDE SPEEDSTER 7.2
Speedster od NeilPryde je čistý dynamit do vetra, ale nie je až taká dobrá keď sa chceš proti tomu vetru vrátiť. Ale aj napriek tomu to tej plachte odpustíme, lebo ja fakt rýchla. 

POINT-7 AC-X 7.0
Point-7 AC-X je tiež úžasne rýchla plachta a našla si mimoriadnu priazeň u tých, ktorí uprednostňujú solídne dodávky energie. Využíva vyššie ťažisko, a viac dozadu zameraného centra ponúka využiteľný pákový efekt v širokom dosahu vetra a je doslova zabijakom.

RRD COMPACT FIRE 6.8
Compact Fire od RRD je najväčšia plachta, ktorú sme testovali v sérii Compact od RRD. Hmatateľná mäkkosť viacdielneho sťažňa bojuje proti schopnosti plachty dodať spodný výkon pri slabšom vetre. Ale napriek tomu je plachta praktická a je zabalená do formy, ktorá osloví veľa záujemcov.

DUOTONE E_PACE 7.3
A nakoniec je tu E_Pace od Duotone - plachta, ktorá športuje s najnižšími krivkami v skupine, ale najširšie doladiteľným dosahom vetra a celkovo vyzerá byť najuniverzálnejšou plachtou. 

Celý test plachiet je na tomto linku

 

Martin Madara
Diskusia


Ak chceš pridať diskusný príspevok, musíš byť prihlásený.
» Prihlásenie


K správe neboli pridané zatiaľ žiadne diskusné príspevky.

Facebook diskusia