PRIHLÁSENIE NOVINKY E-SHOP

Test: North Orbit 2023

» Návrat

Uverejnenil: 8.3.2023 9:55
Autor: Martin Madara, nick: Martin4 
Počet zobrazení: 181

S novým modelom na rok 2023 je The North Orbit naďalej dominantným hráčom na poli Big Air. S pódiovými umiestneniami na King of The Air (Marc Jacobs v roku 2021 a Jesse Richman v roku 2020) osvedčil od začiatku. Vystreľuje zo všetkých poryvov a posiela vás na MESIAC! V roku 2023 North robí menšie úpravy už dobre zavedeného kajtu a my sa nám podarilo dostať do rúk 9m.

The North Orbit je 5-vzperový kajt s vysokým zahnutým koncom krídla a efektívnym 2-stupňovým oblúkovým dizajnom. Poskytuje bezkonkurenčnú špičkovú kontrolu tohto draka aj pri veľmi silnom vetre. S takým veľkým rozsahom vetra vám tento kite umožňuje dostať sa von na session aj počas dní so slabým vetrom. 
Všetky vydania Orbitu boli dobré; avšak prvý Orbit vydaný v roku 2020 mal tendenciu sa zastaviť. Tento problém bol rýchlo vyriešený modelom 2021. V roku 2022 sa to ešte zlepšilo, čo nás prinútilo premýšľať: "Čo ešte môže North urobiť, aby vylepšil tohto draka?" Teraz, keď jazdím na modeli 2023, bol jednoznačne povýšený na ďalšiu úroveň. Tieto nové aktualizácie si naozaj všimneme v super silnom vetre. 

Na doladenie a vyladenie Orbitu podľa vášho jazdného štýlu spoločnosť North zaviedla možnosť dodatočného tlaku na koncoch krídel, pričom teraz si môžete vybrať zo štyroch možností. Tieto možnosti poskytujú iný pocit a polomer otáčania umožňujúci jazdcovi maximálnu kontrolu.
Vzpery v drakoch tvoria významné percento z celkovej hmotnosti. Ľahšie vzpery pomohli vytvoriť ľahšieho draka, vďaka čomu sú tie skoky o niečo väčšie a tie zákruty o niečo rýchlejšie. Vo väčších veľkostiach sú novšie ľahšie vzpery, ktoré pomáhajú rýchlejšiemu riadeniu.
Vo všetkých veľkostiach sa nový N-DURE Dacron vyznačuje pozdĺž prednej hrany a vzpier. Ide o ďalšie vylepšenie v úspore hmotnosti bez zníženia pevnosti alebo odolnosti. Drobné vylepšenia na uzde priniesli aj rýchlejšie riadenie a celkovo väčšiu kontrolu. Ďalšou novinkou je NOVÉ strategické 2-vrstvové vystuženie vrchlíka. Dve nové vrstvy materiálu vrchlíka sú mäkšie a citlivejšie, pomáhajú zaistiť napätie a umožňujú drakovi udržať si svoj profil pri všetkých silách vetra.

Pre tých, ktorí si trúfnu na kite v mrazivých podmienkach, je príjemnou novinkou uzáver ventilu. North teraz navrhol nový ventil s hrebeňmi, ktoré uľahčujú odskrutkovanie a utiahnutie. Takže ak budete mať niekedy tie studené ruky po tom, čo ste zvládli búrku, toho draka rýchlo vypustíte!
Veľkosti:  5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 14.
Farby:  Pacific Blue, Sunset Yellow, Rubine Red

Vo vzduchu

Je ťažké nájsť Big Air draka, ktorý to robí lepšie! Orbit nielenže ide veľký, ale je mimoriadne spoľahlivý, najmä pri slučkovaní, pretože sa otáča tak rýchlo a zachytí vás skoro. Ak chcete draka, ktorý vám poskytne tých pár metrov navyše vo vašom jump skóre, potom je to Orbit.
  

S týmito novými nastaveniami tlaku barov sa môžete presne rozhodnúť, ako chcete svojho draka otočiť. Ak je to 40+ uzlov a chcete ísť do dvojky, je tu nastavenie presne na to. Ak sa chcete stretnúť uprostred, môžete uzly ponechať v továrenskom nastavení - máte neobmedzený výber toho, ako chcete, aby sa tento drak cítil/reagoval.

Riadenie sa na modeli 2023 opäť zlepšilo. Ako už bolo spomenuté, v porovnaní s Orbitom z roku 2022 nie je potrebné príliš veľa zmien, ale vďaka novým vzperám väčších rozmerov, vylepšeným uzlom a použitému novému Dacronu táto celková úspora hmotnosti dala Orbitu nový rozmer rýchlosti, výkonu a efektívnosť.

Orbit ponúka pocit, ktorý robí len veľmi málo kajtov vo vzduchu. Nemôžete nemilovať ten pocit, keď sa zahalíte a idete vo veľkom – tento kite sa môže cítiť ako predĺženie vášho tela! Čo je tiež skvelé, páli späť proti vetru. Bez ohľadu na to, akú vzdialenosť od skoku stratíte, v rámci jedného alebo dvoch ťahov ste späť tam, kde ste začali.
 

Mal som 9m Orbita vo vetre od 22 uzlov až po 35. Pre moju hmotnosť 80 kg je skvelé mať v rukách draka, ktorý ma dokáže dostať bezpečne v týchto vetroch. V silnom vetre je to absolútna šelma a mať draka, ktorému môžem dôverovať a presne viem, čo dokáže, mi umožňuje byť na vode istejší. Orbit má tiež veľký rozsah depower a aj keď je úplne depower, stále reaguje takmer rovnako!

Celkovo

Verzia z roku 2022 bola skvelá, ale teraz sa dvojnásobný víťaz King of the Air vylepšil a tento drak je naďalej jedným z, ak nie najlepším, big air drakom na trhu! Ak chcete draka, ktorý zvyšuje silu a milujete jazdu s dvojitou špičkou, veľmi by som vám to odporučil. Je to skvelý kite pre pokročilých big air jazdcov, ale je tiež skvelý pre jazdca, ktorý sa chce dostať do svojich prvých jumpov a mať spoľahlivého kajta.
Pre tých, ktorí chcú kite s trochu väčšou rozmanitosťou, pokiaľ ide o jazdu na foile, surfe alebo freestyle bez háku, by som Orbit neodporúčal. Hoci Orbit by vás stále dostal na vodu, niečo ako The Reach by bolo oveľa lepšou voľbou, pretože bolo navrhnuté tak, aby fungovalo skvele vo všetkých disciplínach.

Kite je dostupný aj na Surf-Star.com. Linka tu >>>

Martin Madara
Diskusia


Ak chceš pridať diskusný príspevok, musíš byť prihlásený.
» Prihlásenie


K správe neboli pridané zatiaľ žiadne diskusné príspevky.

Facebook diskusia