PRIHLÁSENIE NOVINKY E-SHOP

Novinky a reportáže

» Staň sa naším prispievateľom!

Počet správ: 868       Stránky so správami: /87

Práca s mládežou na Domaši

20.9.2020 9:25, Autor: Martin Madara, Zdroj: RTVS

Na Domaši sa intenzívne pracuje aj s mládežou. Vo vysielaní RTVS nám o tom porozprávala slovenská jednotka vo windsurfingu Patrik Pollák a predsedom jachtklubu ATU Košice Pavlom Lopuchovským. Pokračovanie »

Dánsko 5. - 11. september 2020

14.9.2020 9:17, Autor: Oliver Pestún

"Tento týždeň sme ešte v Dánsku neboli." Robiak oznamuje v práci majstrovi absenciu na nasledujúce dni. Stredne silná predpoveď , prijateľné teploty a vyzývavý Agger nás nútia vrátiť sa na severné spoty Dánska. Termín odchodu a príchodu , cesta, ubytovanie, stravovanie sme vyriešili rýchlo, sme zohratí a nenároční. Ale prečo si to neskomplikovať pribratím ďalších dvoch surfovania chtivých ale už náročnejších parťákov. Pokračovanie »

Dron kite a wind 8/2020

8.9.2020 8:48, Autor: Matúš Haluska

V auguste sa na vode udialo naozaj veľa. Klasicky, už špičkové video od Matúša z Kráľovej aj Dunaja je na svete. Spoznáš sa v ňom? Pokračovanie »

Úspechy slovákov na ME v Poľsku

7.9.2020 9:05, Autor: Martin Madara

Za uplnynulý víkend sa konali Majstrovstvá Európy v triede raceboard v Poľskom Sopote. Naši reprezentanti opäť ukázali svoje kvality a v tvrdých podmienkach sa dokázali presadiť medzi európskou špičkou. Preteky vyhral poliak Max Wojcik. Pokračovanie »

Ako si vybrať kite dosku?

6.9.2020 10:54, Autor: SURFMAGAZIN.SK

Jak si správně zvolit nástroj, který nás bude držet ”nad vodou”? Vaše rozhodnutí může ovlivnit ve velké míře úspěch nebo neúspěch na vodě a z dobré session může udělat výbornou. Taktéž používání správné výbavy na danou aktivitu je nutné, pokud mluvíme o progresu. Pokračovanie »

Interview - Robert Kubín

4.9.2020 8:49, Autor: Martin Madara

Robert Kubín je nádejný slovenský reprezentant vo windsurfingu. Na slovenskej ale aj medzinárodnej scéne dosahuje skvelé výsledky, čoho dôkazom je aj niekoľkonásobný titul majstra Slovenska, tretie miesto na majstrovstvách európy z minulého roku, a dva krát prvé miesto v stredoeurópskom pohári v roku 2019 a 2020. Pokračovanie »

Meteostanica na Cantine spustená

3.9.2020 15:40, Autor: Martin Madara

Spúšťame testovaciu prevádzku meteostanice na Dunaji pri bývalej Cantine. Prinášame live dáta o počasí v úplne novej grafickej a interaktívnej forme. Najnovšie údaje o rýchlosti vetra, nárazoch, smere vetra, vlhkosti, teplote a tlaku. Najpodrobnejšie správy o počasí najdeš iba na našom webe. Spúšťame aj funkciu Windalarm, ktorá ti pošle email, v prípade, že začne fúkať silnejšie ako si zadefinuješ. Pokračovanie »
 Diskusia: 5

Dánsko 21. - 24. august 2020

2.9.2020 10:12, Autor: Oliver Pestún

Neustále sa meniaca predpoveď nie je veľmi presvedčivá, ale aj tak píšem Robiakovi správu s jedným slovom a otáznikom: „Dánsko?“. Vedel som , že by chcel ísť na severné spoty a preto ma pozitívna odpoveď neprekvapila. Naložení sme na obed. Idem vycúvať auto z dvora, ale peňaženka s dokladmi zostala v Želiezovciach, tak si Robo dáva Šulekovo - Želiezovce a späť ešte raz. Vonku je tridsať stupňov a túto nečakanú pauzu využívam na zaplávanie si s Leonom na štrkovke. Schladenie padlo vhod a o pol štvrtej popoludní vyrážame. Pokračovanie »

Univerzálna doska na foiling

26.8.2020 9:18, Autor: Martin Madara, Zdroj: RRD

Posledné roky sa foiling na krídlach rozvinul do takmer samostatnej disciplíny. Aj veľa surfistov ho zaraďuje do svojho programu, hlavne v slabších vetroch. Pre tých, ktorí hľadajú univerzálnu dosku na windfoiling (s windsurfovou plachtou), ale umožňujúcu plnohodnotne vyskúšať aj SUP-foiling a tiež nový Wing-foiling, je tu veľmi zaujímavá RRD POCKET ROCKET. Pokračovanie »

Ako na kite surfboard?

20.8.2020 15:32, Autor: SURFMAGAZIN.SK, Zdroj: SURFMAGAZIN.SK

Legendárny Damien Leroy nám prezradil super tipy, ako na directional surfboard. Všetko, čo potrebuješ vedieť k tvojej prvej jazde na jednosmerovej surf doske. Ako na vodný štart, jibe, tack ako jazdiť na vlne ako aj iné triky. Pokračovanie »